Important Spring Sale 633

124 föremål
234. Sked med kulknopp, möjligen Erik Barck (verksam i Västerås 1697-1718).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
235. Benedict Stechau, sked med kronknopp, Karlskrona 1733.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
237. Peter Björkman, sked med kronknopp, silver, Karlskrona 1746.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
239. Sigismund Novsadi d y, sked med kronknopp, Karlskrona 1763.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
241. Begravningsskedar, ett par, av Nils Dahl, Linköping 1740.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
242. Henning Petter Henning, soppslev, förgyllt silver, Stockholm 1745.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
248. Flakong porslin med guldlock, möjligen Meissen 1700-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
250. Fickur, guld och emalj. Louis XVI.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
257. Ikon, Saint Vladimir. Firma Grachev, S:t Petersburg 1896.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK