295
1358214

Matta, semiantik silke Keshan, ca 313 x 200-217 cm

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 240 - 1 420 EUR
1 300 - 1 480 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Benvit botten med polykroma träd, fåglar, blommor, vas och nisch. Bred vinröd huvudbård med stora palmettrankor.

Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar, ställvis skör, ställvis något fälld, lagningar. En Kortsida något avkortad.