301
1326508

Matta, semiantik Keshan sannolikt, ca 192 x 134 cm

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
618 - 794 EUR
645 - 829 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Benvit botten med stort polykromt landskap med blommande träd, hjortar och fåglar. Belkgul huvudbård med blomranka.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Långsidorna med smärre trampveck och skador.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
Budhistorik
80 000

ditt bud
Fair warning
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK