622
1349649

Berndt Lindholm

(Finland/Sverige, 1841-1914)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Berndt Lindholm
(Finland/Sverige, 1841-1914)

"Solnedgång i Bohuslän"

Signerad B Lindholm och daterad 1886. Duk 29 x 49 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, auktion 462, "Internationella Höstauktionen", 25 - 28 oktober 1988, kat. nr 442; Privat samling.

Motiv från Strömstad skärgård.