Madeleine Pyk – en samling F769
423
1378923

James Rosenquist

(USA, 1933-2017)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 900 EUR
1 640 - 2 180 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
James Rosenquist
(USA, 1933-2017)

"The Memory Continues but the Clock Disappears"

Litografi med roterande spegel monterad i originalram, 2011. Signerad, daterad och numrerad 9/45. Totalmått 101.5 x 67 cm. Utgiven och publicerad av Universal Limited Art Editions, Bay Shore, NY.