1073
1401240

Vas, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Balusterform med hänklar i form av fohundar samt qilindrakar på skuldran. Dekor av eleganta figurscener från hovlivet. Höjd 65 cm.

Slitage. En spricka på ca. 30 cm. Retuscher.