Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
1084
1409637

Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
585 - 780 EUR
680 - 906 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bukig med hög uppdragen hals, dekor i flambéglasyr. Höjd 23 cm.

Bränningsdefekt på insidan av halsen. Krackelyr. Fotringsnagg.