1144
1371131

Stekfat, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
194 - 291 EUR
222 - 333 USD
Klubbat pris
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Dekor i underglasyrblått med motiv av blommor. Konturerat brätte. Längd 34,5 cm.

Smärre slitage. Nagg.