Madeleine Pyk – en samling F769
940
1422800

Rökelsekar, keramik. Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
950 - 1 430 EUR
1 090 - 1 640 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tripod med dekor i celadonfärg. Diameter 31 cm.

Krackelyr, sprickor. Mistor. En fot lagad.

Proveniens