945
1422809

Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
731 - 914 EUR
777 - 971 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått och järnrött föreställande hjort och skator i trädgård med tall, körsbärsträd och lingzhisvamp. Höjd 48 cm.

Sprickor. Kantlagning

Proveniens