Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
415
1460841

Knud Joos

(Danmark, 1928-2008)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Knud Joos
(Danmark, 1928-2008)

Sidobord 3 st. Jason, Danmark, 1960-tal.

Skivor i jakaranda, benställningar i förkromad metall, märkt Jason Denmark, höjd 41 cm, 42 x 42 cm.

Slitage, märken, fanérskador.