Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
427
1476189

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Hans-Agne Jakobsson
(Sverige, 1919-2009)

Kandelabrar 1 par, "S 557", Hans-Agne Jakobsson AB, Åhus, 1950-tal.

Stomme i järn lackerat i rosa, detalj i mässing, höjd 33 cm.

Slitage.

Avbildad i katalog 1952.