124
1465111

Bordspendyl, Frankrike 1700-talets senare del, Louis XVI.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vit samt grå marmor. Förgylld och bronserad brons. Dekor med kolonner, urnor samt krönt av urna. Längd 25, höjd 50 cm. Emaljerad urtavla märkt "Guydamour a Paria" (Edme-Philibert Guydamour, 1784 – 1789, mästerskap 1783). Pendel och nyckel medföljer.