24
1485233

Skrivbord, Fredrik I:s tid, senbarock, 1720-50-tal.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerat med alrot och valnöt. Beslag av förgylld mässing. Elva lådor. Längd 88,5, bredd 52, höjd 80 cm. Nyckel finns.