847
1478121

Gustave (Gustaf) Albert

(Sverige/Frankrike, 1866-1905)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 590 - 9 490 EUR
8 690 - 10 900 USD
Klubbat pris
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Gustave (Gustaf) Albert

"La Seine à Paris, près de l'Hôtel-de-Ville"

Signerad Albert och daterad 1904. Duk 66 x 82 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 518, "Internationella Höstauktionen", 5 - 7 december 2000, kat. nr 242.