114
1505374

Studio OPI (Franco Bettonica & Mario Melocchi)

(Italien)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 340 - 1 790 EUR
1 420 - 1 890 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
(Italien)

"Cubo bar", barvagn, Cini & Nils, Milano, Italien 1970-tal.

Stomme i mörkbetsat trä, skiva i metall, två utdragbara sidor med barinredning, brickmärkt Cini & Nils Design OPI Milano Made in italy, höjd 71 cm, 64,5 cm x 64,5 cm.

Smärre slitage.