27
1523751

Skrivbord, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 090 - 1 360 EUR
1 160 - 1 450 USD
Klubbat pris
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Sk "bonheur du jour". Fanerat med mahogny. Beslag och listverk av mässing. Uppsats med genombruten gallerkant samt jalusi med bakomvarande låd- och fackinredning. Textilklädd skiva. I sargen låda. Längd 73, bredd 64,5, skivans höjd 76,5, höjd 107 cm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1110. Jardiniere, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
46 000 SEK