79
1548148

Rolex, Precision, "Sigma Dial", ca 1975.

Utropspris
15 000 - 25 000 SEK
1 430 - 2 390 EUR
1 630 - 2 710 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23

Storlek: 34 mm
Material: 18K guld
Urverk: manuell, caliber 1225
År: cirka 1975
Glas: plexiglas
Armband: läderband, originalspänne i doublé
Referensnummer: 3410
Serienummer: 3'963'754
Boettnummer: 3410 / 2 133

Helhetsintrycket är gott, klockan är i bra vintage skick med repor på glas, boett.

Proveniens

Säljes av första ägaren