1285
1557432

Vas, porslin. Qingdynastin med Xuandes märke.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Droppformad med hög svagt utsvängd hals och s.k. oxblodsfärgad sang de boeuf-glasyr. Höjd 18 cm.

Sprickor, lagat nagg.

Proveniens

To see other items sold from this collection see Bukowskis Spring Auction Sale 649, lot 985 - 1019.