Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

134 föremål
446. Jaktplunta, glas. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
855. Album, två stycken. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
948. Broderi på siden, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
883. Figurin, malakit. Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
949. Sidenbrokad, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
889. Buddha, sten. Mingstil.
889. Buddha, sten. Mingstil.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
929. Kejserligt praktskåp, Hongmu, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
952. Kejserlig rock, Jifu, kesi. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
856. Tallrikar, 10 stycken, porslin. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
850. Jacka, broderat siden. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
955. Kejserligt insignia, siden. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
718. Anders Zorn, "Italienska gatumusikanter".
Klubbat pris
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
594. Gula rosor i krus.
594. Gula rosor i krus.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
590. Stilleben med blommor och frukter.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
743. Helene Schjerfbeck, "Vännerna".
Klubbat pris
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
115. Kista, Holland, 1600-talets andra hälft, Barock.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
821. Arne Jones, "Ställbart universum".
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
819. Arne Jones, "In och ut".
819. Arne Jones, "In och ut".
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK