598
1670696

Clifford Jackson

(Sverige, 1927-2006)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik (Tjänstledig)
+46 (0)70 748 22 63
Clifford Jackson
(Sverige, 1927-2006)

"Damen med slöjan"

Signerad C Jackson. Duk, 90 x 75 cm,

Tilläggslista

Konstverket omfattas av följerätt.

Proveniens

Förvärvad från vän till konstnären.
Privatsamling.

Helene Polite, "Världen steg in... om konstnärerna i Södergruppen", 2015, avbildad i färg.