10
1658212

Hörnbyrå, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med amarant och plommon i parkettläggning. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. Längd 98,djup 53, höjd 82 cm. Nycklar medföljer.