1030
1646429

Skulptur, trä med metallinläggningar. Qingdynastin.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Guanyin avbildad stående på en klippformation klädd i svepande klädnad. Höjd skulptur 44 cm. Europeiskt kinesiserande träställ medföljer höjd 38,5 cm. Bredd 22,5 cm.

Torksprickor, skador.

Proveniens

Property of a private Finnish collector.