1036
1643743

Skål, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundade sidor på hög fot, dekor i emaljfärgerna rött, gult, grönt och blått. Diameter 28 cm. Höjd 11,5 cm.

Sprickor, nagg.

Proveniens

Property of a private Finnish collector.