1045
1643750

Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

S.k. yenyen-modell med balusterformad kropp och utsvängd mynning, dekor i underglasyrblått med fortlöpande figurscen. Höjd 46,5 cm.

Skador, lagningar.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.