1046
1643759

Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rektangulär balusterform, dekor i underglasyrblått av fortlöpande landskapsscen med figurstaffage. Höjd 21 cm.

Lagad.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.