1062
1643739

Urnor med lock, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med dekor i famille vertepaletten av figurscen från hovlivet mot en underglasyrblå grund. Height 32 cm.

Insides stjärnspricka.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.