1069
1643760

Vas, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
165 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
Vas, porslin. Kina, 1900-tal.

I s.k. Yenyenform. Dekor i underglasyrblått med figurscen från hovlivet. Höjd 46 cm.

Bränningsspricka i botten.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.