127
1658217

Ljuskrona, för åtta ljus, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 780 - 7 160 EUR
5 420 - 8 130 USD
Klubbat pris
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Stomme av förgylld mässing. Behängd med olikslipade prismor. Ljusring med ornament av bladrosetter och lejonmaskaroner. Avslutande droppbotten. Höjd 100, diameter 70 cm.