1272
1653469

Urna, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundades sidor, oglaserad mynning, dekor i wucaifärger av fåglar i en blommande trädgård. Höjd 23,5 cm.

Bränningsspricka, slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.