1276
1667385

Tekanna med lock och fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i relief av blommande lövverk, fatet krysantemumformat. Diameter fat 15 cm. Längd kanna 14,5 cm. Höjd 11,5 cm.

Nagg, grenskador.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.