1293
1651670

Bojan, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid form med oglaserad mynning, dekor i famille rosefärger av blommor mot cappuciner brun grund. Höjd 22 cm.

Slitage, bränningsdefekt, litet nagg på insidan av fotringen.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.