1305
1667357

Potpurriurnor med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
12 000 SEK
1 150 EUR
1 300 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

I klassisk Mariebergsmodell med genombrutet lock, dekor i emaljfärg och guld. Höjd 37 cm.

Lagade.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.