1307
1666422

Potpurriurna/fotogenlampa, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
4 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Efter fajansmodell med dekor i rödbrun emalj och guld. Höjd vas 33 cm. Höjd med lampmontering 63 cm.

Omgjord till lampa.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.