132
1675589

Ljuskrona för sex ljus, 1700-talets senare del, Sengustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld stomme. Med grönt toppglas. Stomme med dekor av vädurshuvuden samt gallerverk mot botten. Höjd 107, diameter 72 cm.