142
1644575

Ljuskrona, Ryssland / Nordeuropa, 1800-tal, Louis XVI-stil.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Stomme av förgylld mässing. Behängd med olikslipade prismor. Hjärtstång med bladhölstrade koboltblå stamglas. Höjd 93, diameter 65 cm.