143
1658215

Bordspendyl, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld brons och grå marmor. Skelettmodell. I form av lyra med krönande bandrosett. Urtavla med blottat verk och vitemaljerad sifferring med arabiska sifferindex. Längd 19,5, bredd 10, höjd 39 cm. Pendel och nyckel medföljer.