184
1657085

Bordslampa, Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld och patinerad brons. Modellerad som stående vestal på cylindriskt postament med reliefornament av bacchanter. Höjd till lampsockeln ca 67 cm.