198
1671360

Skrin, troligen Frankrike, sent 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Lapis lazuli med monteringar av förgylld mässing. Rektangulär på fyra kulfötter. Längd 12,5, bredd 9, höjd 6,5 cm.