238
1650677

Selbåge, Allmoge, troligen Gästrikland, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Rikt träskuren och polykromt bemålad. I form av parställda lejon. Längd 48 cm.

Proveniens

Lars Brobergs Samling.