421
1675646

Decoupure, Sverige, daterad 1751.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
9 500 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Stort polykromt landskap med män klädda för jakt med nät samt jakthund. Samtida ram och glas, ca 46 x 74 cm.

Proveniens

Grevinna Anna Sofia von Fersen (1717-1751).