536
1679974

Bordslampa, porslin och förgylld brons. "Sèvres", Frankrike, omkring 1900.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med uppsvängda hänklar, målad polykrom och förgylld dekor av blommor mot en djupt blå grund. Höjd med lamphållare 55,5 cm.

Slitage.