667
1670963

Ivar Arosenius

(Sverige, 1878-1909)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Ivar Arosenius
(Sverige, 1878-1909)

Vid vattnet

Signerad IA och daterad -02. Akvarell 16,5 x 26,5 cm.

Göteborgs Konstmuseum, "Ivar Arosenius 1878 - 1909", 22 november 1958 - 1 februari 1959, kat. nr 31.