Glasservis, 144 delar, begränsad tillverkning för Riihimäki Glasbruk, 1950/60-tal.

Kristall med slipad dekor.
12 vinglas höjd 13,5 cm.
12 vinglas höjd 13 cm.
11 vinglas höjd 11,5 cm.
12 vinglas höjd 10,5 cm.
12 champagneglas höjd 16 cm.
12 cocktailglas höjd 8,5 cm, diameter 7,5 cm
12 likörglas höjd 8,5 cm,
12 likörglas höjd 8 cm.
12 snapsglas höjd 7,5 cm.
13 grogglas höjd 12 cm.
12 drinkglas höjd 9 cm.
12 selterglas höjd 8 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är mycket gott.

Utropspris
900 EUR