Ring, platina, med en brilliant- och åttkantsslipade diamanter, Stockholm 1935.

Stämplad BHE. Mittstenen ca 2.35 ct, ca J-K /P. Mindre diamanterna totalt ca 0.05 ct.
Storlek 17,5/54,4
Total vikt 2,9 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
5 600 EUR