Diamanter totalvikt ca 2.10 ct, bredd ca 10 mm, längd ca 38.5 cm, totalvikt 75 g. Med italienska stämplar. Etui från W.A. Bolin medföljer.
Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10