Tiina Nordström, konstglas, signerad Tiina Nordström, Iittala 1990.
"Ring". Diameter 34 cm, höjd 12,5 cm.
Ett smärre nagg på insidan av fotringen (uppstått vid efterbearbetningen). Helhetsintrycket är gott.
Tiina Nordströms samling.