Arne Jones E1299

Praktfat, silver, importstämplat av Oskar Lindroos, Helsinki 1929.

Serveringsfat med riklig dekor. Diameter 33,5 cm. Vikt 620 g. Silver 813.

Ytliga repor, smärre slitage.

Utropspris
400 EUR