Stekfat, ett par, samt två bojaner, porslin, Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått. Oktagonala stekfat med motiv av pagodlandskap, längd 24 cm. Bojaner med pagoder i landskap, höjd 16 cm.

Slitage. Nagg. En bojan med lagningar.

Utropspris
2 000 SEK