Taklampa/ampel, 1900-talets första hälft.

Glas från Rosdala, upphängning i mässingskedjor. Diameter 35 cm.

Smärre nagg, senare dragen el.

1 200
114
130
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
8 jan 17:14
1 200 SEK
8 jan 17:14
800 SEK
3 jan 11:54
500 SEK
30 dec 2025 21:39
300 SEK